Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/vks/public_html/480.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Kreacja na ślub cywilny dla panny młodej

Ślubna kreacja niewątpliwie jest bardzo ważnym elementem wyglądu panny młodej, bez względu na to, czy przygotowuje się ona do ślubu kościelnego czy cywilnego. Ślub w urzędzie stanu cywilnego znacznie różni się od ceremonii zaślubin odbywającej się przed ołtarzem, dlatego każda z tych uroczystości rządzi się swoimi prawami. Obowiązują więc różne reguły dobierania strojów dla pani młodej.

Suknia ślubna w przypadku ślubu kościelnego nie powinna być zbyt odważna. Do kościoła nie wypada więc zakładać sukni odsłaniającej nogi lub ramiona. Zupełnie inaczej jest natomiast w przypadku ślubu w urzędzie stanu cywilnego, gdzie obowiązuje nas nieco większa swoboda w doborze ślubnej sukienki.

Sukienka panny młodej na ślub cywilny może być zarówno krótka, jak i długa. Wiele oczywiście również zależy od pory roku, w której odbywa się ślub. Zrozumiałe jest, że zimą żadna panna młoda nie włoży na siebie krótkiej sukienki. Natomiast latem takie kreacje jak najbardziej są wskazane.

Chociaż śnieżnobiałe sukienki ślubne kojarzą nam się raczej z ceremonią kościelną, to jednak od pewnego czasu suknie w białej kolorystyce są wkładane także przez panie na ślub cywilny. Sukienka na ślub cywilny z reguły jest jednak kreacją znacznie prostszą i jednocześnie bardziej oszczędną. Można postawić na klasyczny, krótki krój sukienki, ale niektóre panie decydują się również na włożenie kreacji, przypominających wieczorowe, wytworne stroje.

W sprzedaży można znaleźć również długie suknie na ślub cywilny, które są szyte z delikatnych i zarazem eleganckich materiałów. Szczególnie wytwornie prezentują się suknie o fasonach lekko rozszerzających się od pasa. Na taką kreację może sobie pozwolić w zasadzie każda szczupła i wysoka kobieta, można w niej wyglądać naprawdę olśniewająco.

Oczywiście na ślub cywilny można włożyć nie tylko białą czy kremową sukienkę. Dozwolone są także kolorowe kreacje, na przykład w kolorze różu, błękitu bądź fioletu. Jeśli jednak będziemy przeglądać poszczególne kreacje, pamiętajmy także o tym, iż następnym krokiem konieczne będzie dopasowanie do niej fryzury.

Także pan młody musi się starannie przygotować do ceremonii ślubu w urzędzie stanu cywilnego. Panowie mają jednak zazwyczaj nieco prostsze zadanie. Garnitur pana młodego powinien być oczywiście również elegancki i wytworny.