Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/vks/public_html/480.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Ślubne kreacje dla gości

Zaproszenie na ślub, bez względu na to, czy będzie to ślub cywilny czy kościelny, zawsze wymaga włożenia na siebie szczególnie eleganckiego stroju. I chociaż dzisiaj możemy założyć w zasadzie wszystko, to jednak ceremonia zaślubin jest niezwykle podniosłą uroczystością, na której musimy przestrzegać kilku zasad dotyczących ubierania się.

O tym, jaki wybierzemy strój na ślub w urzędzie stanu cywilnego, decyduje kilka czynników. Na pierwszy miejscu jest oczywiście ranga samej uroczystości, a tuż za nią równie istotna wydaje się być pora roku oraz charakter miejsca, w którym młodzi będą sobie przysięgać miłość i wierność.

Podczas wybierania stroju na ślub cywilny warto pamiętać o tym, by ubiór był nie tylko dopasowany do naszej sylwetki. Strój powinien także harmonizować z fryzurą oraz z wybranymi przez nas dodatkami, a więc z butami oraz torebką. Panie, które zostały zaproszone na ślub cywilny muszą pamiętać, że barwa biała jest zastrzeżona tylko i wyłącznie dla wybranki pana młodego. W takim kolorze bowiem najczęściej jest sukienka panny młodej.

Nie oznacza to jednak, że panie młode wkładają na ślub cywilny jedynie białe kreacje. Wręcz przeciwnie, kolor sukienki wcale nie musi być śnieżnobiały. Na ślub cywilny można także włożyć strój w nieco innej barwie, na przykład w delikatnym odcieniu różu bądź fioletu.

Żaden z zaproszonych gości nie powinien być ubrany bardziej elegancko od samej pary młodej. Jest to jedna z najważniejszych zasad ubierania się na ślub cywilny. Goście oczywiście nie zawsze wiedzą, co włożą na siebie przyszli małżonkowie. Dlatego wcześniej warto się tego dowiedzieć, gdyż w ten sposób będzie nam znacznie łatwiej wybrać odpowiedni strój dla siebie.

By wybór ślubnego odzienia nie stał się dla nas prawdziwym problemem, warto także pamiętać, iż istotna jest również pora ślubu, a więc czy ceremonia będzie odbywała się w południe czy może wieczorem. Każda z tych pór bowiem wymaga nieco innego ubioru.

Przy dobieraniu stroju warto także kierować się własnymi upodobaniami i preferencjami. Stroje dla gości na pewno powinny być eleganckie, ale musimy też pamiętać, że w takim ubiorze mamy się czuć przede wszystkim komfortowo.