Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/vks/public_html/480.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Zabawa weselna po ślubie w urzędzie

Chociaż przyjęło się sądzić, iż przyjęcia weselne są organizowane zazwyczaj po ślubach odbywających się w kościołach, to jednak nie zawsze tak jest. Coraz częściej wystawne imprezy są także przygotowywane przez osoby, które zaplanowały wzięcie ślubu w urzędzie stanu cywilnego.

Przyjęcie zorganizowane po ślubie cywilnym może mieć różny charakter. Niekiedy młodzi decydują się jedynie na zaproszenie rodziców oraz świadków na uroczysty obiad do restauracji, ale możemy też zetknąć się z wystawnymi przyjęciami, na które zapraszane są wszystkie osoby, które wzięły udział w ceremonii zaślubin w urzędzie stanu cywilnego.

Tradycyjne przyjęcia weselne najczęściej są przygotowywane w restauracjach. W niektórych miejscowościach zachował się także zwyczaj organizowania zabaw w domu któregoś ze świeżo upieczonych małżonków. Zanim jednak podejmiemy decyzję, gdzie zostanie wystawiona huczna impreza, koniecznie sporządźmy wcześniej listę gości, by móc wstępnie oszacować koszty takiego przyjęcia. W ten sposób znacznie prościej będzie znaleźć odpowiedni lokal.

Przyjęcia po ślubie w urzędzie są dzisiaj także coraz częściej organizowane w nieco mniej standardowych miejscach, na przykład w ogrodach, parkach lub nawet na zamkach. Wybór miejsca należy tylko i wyłącznie do pary młodej. Wiele zależy także od finansowych możliwości, zwłaszcza jeśli chcemy zorganizować przyjęcie na dość dużą liczbę osób.

Decydując się na organizację przyjęcia w restauracji, wcześniej należy zadbać o rezerwację odpowiedniego terminu. Zanim więc będzie nas czekał wybór świadków uroczystości, koniecznie postarajmy się o wyszukanie właściwego lokalu, w którym bez problemów będziemy mogli ugościć zaproszone przez nas osoby. Uczyńmy to nawet na rok przed planowanym ślubem. Dokonując rezerwacji zazwyczaj należy podać wstępną liczbę gości, tak by pracownicy restauracji mogli dla nas przygotowywać propozycje poszczególnych menu na ten wyjątkowy dzień.

Niektóre pary młode decydują się ponadto na wynajęcie orkiestry, która będzie przygrywać do tańca. Koszty zorganizowania takiego przyjęcia na pewno będą wówczas nieco wyższe, ale przecież taki dzień jest raz w życiu.

Przygotowując się do ślubu cywilnego, niekiedy warto także pomyśleć o zamówieniu fotografa lub kamerzysty. Dzięki zdjęciom z ceremonii oraz z pleneru dzień ślubu na długo pozostanie jeszcze w naszej pamięci.