Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/vks/public_html/480.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Strój na ślub cywilny dla pana młodego

Chociaż zazwyczaj to panie przygotowujące się do ślubu mają najwięcej problemów z wyborem kreacji, to jednak także w przypadku mężczyzn kwestia ubioru wcale nie wydają się być prostą sprawą. W doborze sukni ślubnej kobiecie często pomaga mama, siostra lub koleżanka, natomiast pan młody ze swoim problemem najczęściej pozostaje zupełnie sam.

Zanim zdecydujemy się wyruszyć na poszukiwania ślubnego ubioru, koniecznie powinniśmy wiedzieć, że strój powinien być przede wszystkim wygodny. Bez względu na to, czy wybierzemy frak czy garnitur, nie powinien on krępować naszych ruchów, gdyż w ten sposób podczas ceremonii będziemy się czuć niekomfortowo.

Garnitur dla pana młodego na pewno musi być elegancki i wytworny, podobnie jak sukienka panny młodej. Kreacja ślubna powinna być idealnie dopasowana do sylwetki. Strojem można nie tylko podkreślać największe atuty swojego ciała, ale można również maskować drobne niedoskonałości figury.

Jeśli chodzi o tkaniny, z których wykonywane są ślubne garnitury oraz fraki, to są one obecnie bardzo różnorodne. Pan młody może więc zdecydować się na wybór garnituru lekko błyszczącego bądź zupełnie nie posiadającego połysku. Nie bez znaczenia jest także kolor ubioru. Podczas gdy panie młode najczęściej wkładają białe lub kremowe sukienki, to mężczyźni najczęściej stawiają na czerń.

Ponadczasowa i klasyczna czerń w przypadku męskich garniturów rzeczywiście sprawdza się doskonale. Warto jednak wiedzieć, że garnitur na ślub cywilny niekoniecznie musi być w czarnej, ciemnej kolorystyce. Panowie coraz częściej decydują się więc na nieco bardziej neutralne barwy, na przykład na kolor brązowy. Do brązu można dobrać białą lub kremową koszulę. Nie należy także zapominać o krawacie, który jest ważnym uzupełnieniem całego stroju mężczyzny.

Niektóre garnitury na ślub są dodatkowo ozdabiane delikatnymi fakturami bądź prążkami. Jeśli chcemy w dniu ceremonii wyglądać naprawdę oszałamiająco, wówczas warto postarać się dobrać nasz garnitur do kreacji panny młodej. W przypadku ślubów odbywających się w urzędach stanu cywilnego zazwyczaj mamy nieco większą swobodę w dobieraniu strojów. Zapytajmy więc naszą przyszłą żonę, w jakim kolorze zamierza wybrać ślubną kreację. W ten sposób na pewno będzie nam znacznie łatwiej wybrać garnitur bądź frak.